Szukaj
Close this search box.
Szukaj

Sakwy i Torby rowerowe

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Sakwy i torby rowerowe

Sakwy rowerowe to niezwykle pomocne elementy każdej dłuższej wyprawy rowerowej. Tego typu wyposażenie idealnie sprawdzi się dla osób podróżujących z rodziną lub wybierających się na długą wycieczkę. W takich sytuacjach potrzebujemy dodatkowego miejsca na spakowanie wszystkich naszych rzeczy. Wygodniejszą alternatywą od plecaków są właśnie torby i sakwy rowerowe. Są one dostępne w wielu rozmiarach oraz kształtach – w zależności od miejsca, w którym chcemy je umieścić. Zaletą wszystkich sakw oraz toreb, jest funkcjonalność i wygoda użytkowania. Rower wyposażony w sakwę jest równomiernie obciążony, a jego środek ciężkości  jest nisko umiejscowiony. Pomimo większego obciążenia nie odczuwamy dyskomfortu podczas jazdy i stabilnie możemy przemierzać kolejne kilometry.

Sakwy rowerowe – rodzaje

Zanim przystąpimy do zakupu torby rowerowej, należy zwrócić uwagę, na jaki rodzaj podróży się wybieramy oraz gdzie chcemy zamocować naszą torbę. Jako że możemy spotkać sakwy w różnych pojemnościach, kształtach i rozmiarach warto zaznajomić się z ich przeznaczeniem. Możemy podzielić sakwy rowerowe na:

Sakwy profesjonalne

Posiadają dużą pojemność, nawet do 60 litrów. Dzięki temu sprawdzą się na wielodniowe podróżowanie. Najczęściej są one wodoodporne, wykonane z trwałych materiałów, odporne na tarcie oraz prucie. Najpopularniejsze z nich to sakwy przeznaczone na bagażnik.

Sakwy amatorskie

Przeznaczone do podróży kilkudniowych oraz rekreacyjnych wycieczek. Posiadają dużą ilość bocznych kieszonek, skrytek oraz suwaków. Zazwyczaj są  wykonane z bawełny i włókien poliestrowych. Jest to typ bardziej przystępny cenowo niż sakwy profesjonalne. Mogą występować w postaci sakw pod siodełko, na ramę oraz bagażnik.

Sakwy miejskie

Służą jako dodatkowa przestrzeń do transportu drobnych przedmiotów. Możemy w nich umieścić telefon, laptop bądź aparat fotograficzny.  Nie posiadają za dużych funkcji ochronnych, ale za to mają szerszy wybór kolorystyczny niż inne rodzaje sakw. Wyróżniamy specjalistyczną sakwę na telefon, którą mocuje się na kierownicy lub sakwę bagażnikową.

Torby na rower — na co zwrócić uwagę?

Zastanawiasz się nad kupnem sakwy na rower? Wybierając odpowiednią torbę, warto zwrócić uwagę na aspekty, które wymieniliśmy już wyżej: rozmiar, pojemność, wytrzymałość, wodoodporność. Jednak są też inne aspekty, które warto brać pod uwagę. System mocowania powinien być na tyle wytrzymały, aby nawet podczas wyboistej drogi utrzymać naszą sakwę w stanie nienaruszonym. Perfekcyjna sakwa rowerowa powinna posiadać elementy odblaskowe. W sytuacji, kiedy będziemy podróżować wieczorem, wybierzmy taki model, który pozwoli nam zamontować do nich dodatkowe oświetlenie lub taką, która nie będzie  ograniczała światła płynącego z lampek.